Tak jsem dal svojí první Goodmanovskou Padinu

Tak jsem dal svojí první Goodmanovskou Padinu

Co to jako je? Goodmanovská padina. Mno bylo mi pade, prostě padesát. A tak jsem tuhle povídal Jířovi: hele mám nápad, jak se udržet tak trochu fit. Pravidelně potrénovat svoje stařičké tělo. A když je mi pade, tak to pěkně zaokrouhlíme. A tak nějak sama vznikla padesátková výzva, neboli Padina.

A co to teda je? Ta Goodmanovská padina?

Každý den 5 cviků nebo aktivit / denně ve složení:

  • 50 kliků
  • 50 sed/lehů
  • 50 dřepů
  • 50 vteřin prkno alias plank
  • 50 minut kardia

Pravidla:

Všechno můžeš udělat najednou, nebo si to v klidu rozvrhnout do celého dne. Záleží na tobě. Takže moje první padina byla slušně rozkouskovaná, kliky a sed/lehy byly pěkně na 3x, prkno hned na začátku dne, dopolední rychlá hodinová procházka s manželkou Irčou a dřepy na 2x. Jako je mi pade přeci 🙂

Hlavní je to dát všechno za jeden den, ale dát to.

Všechny cviky dělej každý den (i soboty a něděle a svátky). Od teď už napořád. Samozřejmě nemoc, zranění či jiná indispozice, či katastrofy tě omlouvají.

50 kliků

Dej buď poctiváky (lokty a ruce u těla, prsa co nejníž) , nebo se k nim postupně dostaň. Klidně si dej na začátku tzv. „dámské“, tj. kolena na zemi. Proč ne, když se neutáhneš jen na rukou. Časem to přijde.

50 sed/lehů

Ruce za hlavu a jeď. Ideální, když ti někdo přidrží nohy. Bacha chlapi, pokud máte křivá záda, jako já, mějte je při sed/lezích pořád kulatá a tahejte to břichem, ne zádama. A pokud to nepůjde, zkuste dát ruce před sebe a dostat se dlaněma co nejál ke kolenům. Časem to půjde pořád dál a dál.

50 dřepů

Ono se řekne dřepy, ale bolí to najednou jako čert a pak ty schody 🙂 Tak se nebojte na začátku klidně přidržet skříně, nebo se odrážejte rukama od stehen. Půjde to líp.

50 vteřin prkno

Tady ideální hned na začátku dne. To všechno nějak jde. Ale klidně rozfázujte a držte u toho prdel pěkně nahoře, ať vás Milan neztahuje dolu 🙂

50 minut kardia

Sem se počítá cokoliv, kdy se trochu víc hýbáte. Tj. rychlejší chůze, běh, práce na zahradě, zdění, zápas, box, sex, plavání, kolo, apod. A když to za ten den sečtete, tak je najednou splního co-by-dup.

No a když nepůjde Padina, tak třeba dáte na začátku Desinu, pak Dvacinu, Třicinu, Čtyřicinu a najednou je tu Padina. Hlavně se chlapi hýbejte.

Takže tady jeden goodmanovský tip na předsevzetí do nového roku.

Goodmannovská Padina 🙂

Related Posts