Nejlépe bych každému muži doporučil Knihu o mužství od Steva Biddulpha

Nejlépe bych každému muži doporučil Knihu o mužství od Steva Biddulpha

Možná se teď bude někomu zdát, že tu budu dělat reklamu pro pana Biddulpha. Hele není tomu tak, prostě si to tahle kniha zaslouží. Přišla jednou ke mě, jak už to bývá, přesně v čas, kdy jsem to potřeboval. Řešil jsem v sobě to, že se s klukem nějak v té jeho pubertě vzdalujeme. A tak jsem se potřeboval nějak nachytřit a zjistit, jak na to. Jak nebýt otec = blbec a stát se tak trochu víc táta = kámoš. A tahle kniha mi tak otevřela oči, že to až nebylo hezký 🙂

Podobných knih je na trhu určitě mnohem víc. Ve své knihovně jich mám také už pěkný sloupec a postupně je budu v našem goodmaním blogu představovat a citovat z nich.

Kdybych tedy mohl doporučit jednu knihu, která mě nejvíc oslovila, byla by to tato. Je to pro mě taková chlapská bible. Když jsem jí otvíral a četl jsem si v přebalu úvodní text, tak trochu jsem zaváhal, ale tento úvod nelhal: „Musím vás varovat (a usmívám se přitom), že čtení této knihy nezůstane bez následků. Muži, kteří ji čtou, se často spontánně rozpláčou. Někdy všeho nechají a vydají se za svými rodiči a sourozenci, s nimiž se už nestýkali. Někteří opustí zaměstnání, které je ničí, a dokonce se vzdají i vysokých výdělků. Po dlouhé době znovu začnou brát své ženy něžně za ruku. Ve sprše si zpívají. Jejich děti je začínají mít rády“. Tolik slova australského psychologa Steva Biddulpha. 

Chlapi přece nebulej, takovou knihu nepotřebuju, nebo na ní něco bude? Hele zhltnul jsem jí na jeden zátah a posmrknul jsem si při tom několikrát. 

Díky této knize jsem si uvědomil tolik skutečností a pravd, jak se chovám, jaké chyby dělám a vlastně proč. Že za řadu věcí nemůžu a za řadu jo. A že s tím prostě něco provedu. Jako chlap. I díky ní jsem dospěl k rozhodnutí, že pro mě a Lukyho objednám a pojedeme na nějaký přechodový rituál. Našel jsem pro nás jeden s  Pavlem Kůčou Kučerou a tím jsme projekt pro táty a syny vlastně i odstartovali. 

Prostě chlapi. Kupte si jí. Klidně na tajňáka. Tohle je investice, která se vyplatí – tady je link na knihu v Databázi knih: https://www.databazeknih.cz/knihy/kniha-o-muzstvi-84910. Stojí kolem 250-270 Kč. 

Kniha o mužství: Steve Biddulph
Kniha o mužství: Steve Biddulph

Dovolím si citovat ještě slova z jednoho odstavce ze začátku knihy, které jsou natolik pravdivé:

„Žijete-li v mužském těle, potřebujete se naučit je „řídit“ – nejlépe od někoho, kdo už umí řídit své vlastní tělo. Částečně je tomu tak proto, že lidským vlastnostem se nemůžete naučit z knihy: má-li se chlapec naučit trpělivosti, musí trpělivost vidět. Má-li se stát laskavým a zdvořilým, musí vidět, jak se chová někdo, kdo by mohl být starší verzí jeho samého. Má-li se naučit sebeovládání, věrnosti, fantazii, humoru a velkorysosti, bude možná potřebovat strávit stovky hodin s muži, kteří tyto vlastnosti mají a dokáží je prezentovat jako žádoucí a hodné obdivu.“

Related Posts