Tip: Vyzkoušejte na kolech singletrack na Vysočině

Tip: Vyzkoušejte na kolech singletrack na Vysočině

Skoro každý chlap má kolo a skoro každý chlap na něm i rád jezdí. A pokud zároveň rádi trávíte čas v přírodě, není nic jednoduššího, než to spojit do jednoho. Vyrazte na singletrack. 

Singletrack, nebo také singletrail je jízda na kole po jednosměrné přírodní trati terénem. Jezdí se převážně v lesích v různých obtížnostech. Najdete nejen trasy pro děti, ale i tratě s ostrými zatáčkami, strmými sjezdy a překážkami, které jsou vhodné pro všechny milující adrenalin. 

Pokud se s tímto typem zábavy teprve seznamujete a chcete si užít i něco nového, vydejte se na profesionální trať v Cyklo aréně Vysočina v blízkosti Nového Města na Moravě. Můžete se těšit nejen na klasické silniční okruhy, ale i na právě výše zmíněné singletracky v 5 obtížnostech. Ta nejlehčí pro začínající jezdce je označena modrou barvou, náročnější červeně, pak oranžově, až po meganašláplou černou stezku. Děti se vydají po fialové. Nezapomnělo se ani na handbiky a vozíčkáře. Ti pojedou po zelené. Mapu všech stezek získáte v Infocentru v Novém Městě na Moravě, na recepci hotelu Ski nebo v bufetu pod lanovkou na Harusově kopci. V Cyklo aréně si můžete vyzkoušet pumptrack.

Další trasy objevíte v okolí vodní nádrže Vír na řece Svratce. Můžete si sjet trasu z vyhlášené skalní vyhlídky Klubačice nebo oboustranný přírodní trail po polních cestách směrem na zříceninu hradu Zubštejn. Bohužel tato lokalita je oblíbená i u turistů, takže po cestě jich budete dost potkávat. Pro extrémisty je vhodný sjezd od skalní vyhlídky Sokolí skála (Sokolí trail). V její prostřední části můžete odbočit na enduro pasáž, ta je ale tak náročná, že je lepší si jí projít nejdřív pěšky. Pro méně zkušené bude lepší Havlův trail.

Před každou cestou doporučujeme najít si aktuální informace o stavu konkrétní stezky, dostanete zde i doporučení na vhodnou výbavu. Vhodná je i znalost Desatera terénního cyklisty, které vytvořila Česká mountainbiková asociace. Základem je nepřeceňovat svoje schopnosti, být ohleduplný k ostatním, ke zvěři i přírodě apod. 

Desatero terénního cyklisty

  1. Respektuj zákony, které se nás, bikerů, týkají
  2. Jezdi pouze po povolených cestách
  3. Nezanechávej po sobě stopy a ani nevytvářej nové
  4. Neprováděj úpravy trailu/pěšiny/cesty
  5. Ovládej své kolo
  6. Dávej přednost ostatním
  7. Buď ohleduplný ke zvířatům, rostlinám a majetku
  8. Jednej s rozmyslem
  9. Les není virtuální realita ani závodní trať
  10. Zpomal, usměj se, pozdrav, jsi vyslancem bikingu

Čerpali jsme, koukněte: https://www.korunavysociny.cz

Related Posts