Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Po stopách Ztraceného světa – Kokořínsko

10.7.2023 - 14.7.2023

Ztracený svět - tajemné Kokořínsko - Máchův kraj (zdroj: Depositphotos)

Asi většina tátů zná legendární dobrodružnou knihu Ztracený svět od Arthura Conana Doyla. Už je to přes sto let, co jí napsal a stále je to kniha, kterou by si měl přečíst každý kluk. Příběh neohroženého profesora Challengera a jeho přátel, kteří se rozhodli na dalekou expedici do Jižní Ameriky do povodí bájné řeky Amazonky hledat místo, které zůstalo skryto lidem od dob dinosaurů.

I když dnes již takových bílých míst na mapě světa moc není, přeci jenom se najdou území, která jsou všem dobře známá a přeci pro většinu lidí neviditelná. Jedním z takových míst v České republice je i oblast Kokořínska Libereckého a  Středočeského kraje. Chráněná oblast, kterou hlídá nádherný hrad Kokořín. Území tajemných jeskyní, vstupů do podsvětí a pískovcových skal. Máchův kraj ležící kolem velikého Máchova jezera. Údolí vyrvaná říčkami ve skalách, tekoucí potoky a prameny jakoby odnikud a orlí hnízda strarých lapků. Zhroucené doly a zřícené hradby starých hradů. To vše leží ukryto, se svou historií, symboly, kouzly a tajemstvími. A čeká na odhalení.

Ztracený svět - tajemné Kokořínsko - Máchův kraj (zdroj: Depositphotos)
Ztracený svět – tajemné Kokořínsko – Máchův kraj (zdroj: Depositphotos)

Kdo chcete zažít Kokořínsko z jiné perspektivy, než kterou zažívá běžný turista, přidej se k nám na tuto tajemnou expedici. Strávíme společně pět krásných dnů v malebné části Kokořínska a přilehlých oblastí. Vstoupíme jeden den do ztraceného světa skal, jeskyní, říček a jezer. Budeme chodit, jezdit, plavat a lézt. Vyzkoušíme si noční přesun a brodění. Zkrátka vše, co bude potřeba, abychom splnili náš úkol. Budeme se spoléhat jen na sebe. Táta na syna. A syn na tátu.

A pátý den vystoupíme ze ztraceného světa zpět do civilizace. Silnější, samostatnější, přátelštější, dobří. Objevený svět si necháme ve svých srdcích a vzpomínkách. S mapou a symboly pro jeho nalezení a otevření vstupní brány. Co kdybychom někdy, až zase budeme starší a hledali cestu, potřebovali zmizet a ztratit se v tajemném Ztraceném světě.

Ztracený svět - tajemné Kokořínsko - Máchův kraj (zdroj: Depositphotos)
Ztracený svět – tajemné Kokořínsko – Máchův kraj (zdroj: Depositphotos)
 

Pro koho je akce určena?

 • Pro tátu se svým synem (optimální věk syna 6-15 let).
 • Pro všechny, kteří chtějí spolu prožít 5 dní společného času v přírodě a mají v srdci pořád toho zvědavého kluka, který chce objevovat neznámé.
 • Celková kapacita akce je 10-12 dvojic (táta + syn, nebo strejda, děda + kluk).
 • Pozor: budeme celých 5 dní v přírodě, za jakéhokoliv počasí. Budeme mít k dispozici doprovodné vozidlo s řidičem pro případ nenadálých příhod, nákupů, vč. vybavené lékárničky a potřeb pro první pomoc a marodky.
 • Motto akce: Goodman pomáhá a nikdy to nevzdá!
 

Disciplíny – tréninky:

Co bude cílem putování? 

 • Cílem expedice je za pět dní bezpečně přepravit tajemnou zásilku přes divoké a ztracené území z místa A do místa B.

Jaké goodmanovské disciplíny na akci potrénujeme? Bude toho dost pro každého:

 • Zálesáctví a přežití v přírodě. Vše si poneseme na zádech.
 • Orientaci v přírodě, znalost přirozených orientačních bodů a orientaci dle mapy, znalost oblohy a počasí. Půjdeme i v noci podle hvězd.
 • Uvaříme si dobroty ze zásob, které si poneseme ve svých baťozích. Co si uvaříme, to si i sníme.
 • Osobní odvaha a sebeovládání, vč. potřebného mlčení. Naučíme se prvky sebeobrany a zažijeme na vlastní kůži, co to je bezpečně se poprat mezi sebou.
 • Plavání ve volné přírodě, v jezeře či rybníku.
 • Zdravověda a první pomoc. Ošetření a transport zraněného kamaráda do bezpečí.
 • Kartičky mistrovství (švihadlo, sedlehy, kliky)
 • Mistrovství na doma: Goodmanovská Padina
 

Co na akci zažijeme?

V klidné a přátelské atmosféře poznáme po svých Máchův kraj. Půjdeme 5 dní podle tempa toho nejslabšího. Vše si poneseme sami (ale budeme se jistit doprovodným vozidlem), budeme spát v přírodě. Budeme putovat převážně pěšky po lesních stezkách a stezkách lesní zvěře. Staneme se zálesáky, kteří potrénují potřebné znalosti pro přežití v divočině. Cílem těchto 5-ti dní je si to hlavně užít, stát se silnějším na těle i na duchu, získat nové přátele na celý život. A získat v tátovi nebo synovi toho největšího kámoše na světě.

Ztracený svět - tajemné Kokořínsko - Máchův kraj (zdroj: Depositphotos)
Ztracený svět – tajemné Kokořínsko – Máchův kraj (zdroj: Depositphotos)
 

Kudy půjdeme, co ubytování a jídlo?

 • Místo vstupu branou do Ztraceného světa je zatím tajemstvím. Všichni, kdo se účastní, dostanou před akcí indicie, jak a kde se k expedici mohou připojit.
 • Počítejte vždy, že spíme venku podle počasí, pod širákem, nebo pod vlastními přístřešky. Pokud by nám počasí opravdu nepřálo a museli bychom se ubytovat v nějakém komerčním zařízení, doúčtujeme vám pak zpětně potřebnou část.
 • Vařit si budeme sami. Věříme, že společné chlapské vaření do přírody prostě patří. Všechny potřebné suroviny nakoupíme a přivezeme. Nemusíte nic kupovat. Nabalíme a poneseme s sebou. K dispozici bude doprovodné vozidlo, které bude zajišťovat nákupy v přilehlých zájezdních hostincích a u místních farmářů.
 

Co je potřeba s sebou?

 • Hlavní je mít kvalitní baťoh (kletr), prošláplé turistické boty, kvalitní a lehký spacák.
 • 3 týdny před akcí vám pošleme přesné instrukce a seznam vybavení, kde budete mít uvedené i všechno základní potřebné vybavení (nádoby na pití, ešusy, příbory, věci na spaní, náhradní oblečení, repelenty, apod.)
 • Osobní léky a medikamenty, bez kterých se neobejdete (alergie, apod.)
 • A samozřejmě pohodovou náladu a svého tátu nebo syna 🙂
 
Tajemný erb
Tajemný erb
 

Cena a přihlášení na akci

 • Jedna cena za vše (doprava, strava, program, služby) 3.500 Kč / táta a 3.000 Kč / syn.
 • Pro přihlášení na akci vyplňte níže uvedený přihlašovací formulář. Potřebujeme u každého účastníka akce vyplnit údaje: jméno a příjmení, datum narození, adresa, zdravotní či stravovací omezení (pokud nějaká jsou), velikost trika, kontaktní e-mail a telefon. Po odeslání přihlášky vám budeme místo na akci rezervovat a pošleme vám podrobné informace k platbě.
 

Přihláška na akci

  Podrobnosti

  Zahájení:
  10.7.2023
  Ukončení:
  14.7.2023
  Rubriky Akce:
  ,

  Pořadatel

  Tátové a synové, z.s.
  Telefon
  603 731 002
  Email
  standa@tatoveasynove.cz
  View Pořadatel Website