Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Já Otec – Cyklus 3 přednášek na téma Muž s velkým M

6.6.2023 18:00 - 22:00

Tři setkání s Pavlem „Kůčou“ Kučerou

Rádi bychom vás všechny chlapy, muže a táty pozvali na tři setkání s našim kamarádem a pravým to mužem Pavlem Kučerou, zvaným Kůčou. Když už si povídat s někým na téma mužství, dospívání a výchova našich synů či soužití s našimi partnerkami, je Kůča určitě ten pravý. Instruktor Prázdninové školy Lipnice, spolupořadatel kurzů pro muže Quo Vadis, šéf projektu  pro mladé chlapce na cestě k Mužům Transition a organizátor přechodových rituálů pro kluky a juniory.

Pohodový chlap, který si na nic nehraje a jde vždy rovnou na komoru. Z vlastní zkušenosti víme, že setkání s Kůčou stojí za to a že odpovědi na naše dotazy při takovém setkání přicházejí samy od sebe.

Cyklus 3 přednášek na téma „Já Muž“, „Já Partner“, „Já Otec“

Být dobrým otcem není lehké. Obzvláště v dnešní době, kdy je na nás vyvíjen enormní tlak ze všech stran. Jak jej ustát, neztratit se, a ještě být oporou. Jak najít polohu, ve které mi je dobře, ve které ustojím tlak zvenčí i zevnitř. Jaké představě vlastně čelím. Kým bych měl být a co po mě chce společnost, rodina, partnerka, přátelé, já sám?

Vezmeme to postupně. Abych byl dobrý otec, musím být dobrý Muž i dobrý partner. Co znamená být dobrý? Co Muž s velkým M.

 

úterý 11.4. – Já Muž

Co to je být muž v 21. století. V jaké jsem životní fázi. Jak to mám se svými rodiči? Jak to mám s ostatními muži?

 

úterý 9.5. – Já Partner

Jsem spokojený ve vztahu? Může se o mě žena opřít? Jak na vztahu pracuji, abychom byli dobří rodiče, shodli a podíleli se na společné výchově dětí.

 

úterý 6.6. – Já Otec

Kdo mě naučil být otec. Co mám všechno učit svoje děti. Co dělat, abych pomohl svým dětem na cestě do dospělosti. Co všechno pojem otcovství skrývá.

Na přednáškách padne mnoho otázek a dalších témat, která s mužstvím, partnerstvím a otcovstvím souvisí.

 

Místo: Přednáškový sál DYS-centrum® Praha z.ú., Stejskalova 192/9, Praha 8

Počet mužů na přednášce: vejde se 20 chlapů na 1 přednášku

Pokud nemůžete na celý cyklus 3 přednášek, nevadí. Určitě se vyplatí jít alespoň na jednu z nich a zažít to.

Cena: minimálně 250 Kč / za 1 přednášku / osoba; a pokud budete cítit, že byla přednáška a povídání s Kůčou pro vás přínosem, dáte třeba víc 🙂

 

Přihláška na akci:

   

  A trocha zamyšlení nakonec…

  Potřebujeme dnes muže s velkým M?

  • Jak sám Kůča říká, ano. Nutně. Když nevíte, zeptejte se žen ze svého okolí. Řeknou vám samy, že despotických a arogantních „mačů“ mají dost. Nebo, že zženštilých a bezpohlavních mužů bez schopnosti rozhodnutí a vlastního názoru si nedokáží vážit a opřít se o ně.
  • Jak takové mužství ale vypadá? Kde jsou následování-hodné vzory, kde jsou charakterní chlapi, od koho se učit?
  • Jak to, že se dospělost u mužů v dnešní době posouvá až na hranici 35 let?
  • Proč dnes vlastně Muži nemusí dospět, převzít svou zodpovědnost? Za sebe, za ženu, za děti, za rodinu, za…

  Muži nevidí důvody být zodpovědní a nikdo je to neučí… Otcové a starší muži v tomto směru častokrát selhali. Chybí nám rituály a iniciace. Potřebujeme kultivovat své mužství. Nalézt, poznat ho, prozkoumat a rozvíjet. Ideálně se pak podělit s ostatními muži. Chcete se naučit být zodpovědní?

  Pro nás muže je stále těžké říkat si o pomoc… Každý jsme v jiné životní fázi. Co ale máme společného a co platí pro každého z nás od počátku lidstva do současnosti, je to, že muž dozrává v Muže jen mezi Muži. I když si myslíme, že všechno víme nejlíp, že si se vším poradíme sami nejlíp, není tomu tak. Není slabost si říci o pomoc ostatním mužům. A víte, jak na to?

   

  Standa

  Podrobnosti

  Datum:
  6.6.2023
  Čas:
  18:00 - 22:00
  Rubriky Akce:
  ,

  Pořadatel

  Tátové a synové, z.s.
  Telefon
  603 731 002
  Email
  standa@tatoveasynove.cz
  View Pořadatel Website

  Místo konání

  Přednáškový sál DYS-centrum® Praha
  Stejskalova 192/9
  Praha 8, Praha 18000
  + Google Mapa
  View Místo konání Website