Načítám Akce

« Všechny Akce

Ztracený svět Kokořínska podruhé, po stopách chlapské duše

29.6. - 6.7.

Putování Kokořínskem

Minulý rok jsme nalezli Ztracený svět. Nalezli jsme, co leželo ukryto. Objevili jsme historii, rozluštili symboly skal. Pomocí kouzel, úsilí a utrpení nalezli tajemství Kokořínska. Vše zůstalo skryto v našich srdcích a myšlenkách, ve kterých se na ten loňský týden neustále vracíme. Proto jsme ukázali ostatním jen několik fotek na sociálních sítích. Proto jsme na sítě napsali jen pár vět.

„Jsme zpátky pár dní z Kokořínska, kde jsme s goodmanama minulý týden strávili 5 nádherných a náročných dní. Stali jsme se trampy a hledali Ztracený svět. A našli jsme ho. Prošli jsme soutěskami a roklemi, našli trampské osady a s úctou a pokorou je využili. Spali jsme pod přístřešky z celt, převisy, nebo jen tak pod širákem v lese. Zažili jsme úmorná vedra, bouřky i osvobozující koupání v jezeře, potoce či hasičské nádrži. Propotili jsme několikrát denně všechno, co jsme na sobě měli. Šplhali jsme, poprali se a zápasili bezpečně táta se synem, zacvičili si akrojógu. Vařili si dobroty jako praví šéfkuchaři a neochudili jsme se na cestě ani o dobrou kávu. Prolezli jsme řadu skalních hradů, průrev, škvír a tajných jeskyní. Zpomalil se nám svět. Hledali jsme tajemství lesní moudrosti, hledali jsme vodu, hledali jsme sebe. Táta syna a syn tátu. Kámoš kámoše. Nesli jsme klíč a odemkli zámek. Našli jsme svobodu. Našli jsme v sobě sílu celé to dát. Ještě jednou klobouk  dolů, že jste ty útrapy nádherným Kokořínskem dali chlapi 🙂 “

Pokud z tohoto odstavce cítíte stejně jako my, kteří jsme tam byli, mrazení po celém těle a duši, pojeďte s námi letos znovu. Stojí to za to!

Proč Kokořínsko?

Oblast Kokořínska Libereckého a  Středočeského kraje je jedním z mála území, která jsou všem dobře známá a přeci pro většinu lidí neviditelná. Chráněná oblast, kterou hlídá nádherný hrad Kokořín. Území tajemných jeskyní, vstupů do podsvětí a pískovcových skal. Máchův kraj ležící kolem velikého Máchova jezera. Údolí vyrvaná říčkami ve skalách, tekoucí potoky a prameny jakoby odnikud a orlí hnízda strarých lapků. Zhroucené doly a zřícené hradby starých hradů. Je to místo, kde zažijete kouzelné příběhy.

Kokořínsko Pustý hrádek

Pro koho je akce určena?

 • Pro tátu se svým synem (optimální věk syna 6+ let).
 • Pro všechny, kteří chtějí spolu prožít 7 dní (letos o 2 dny déle) společného času v přírodě a mají v srdci pořád toho zvědavého kluka, který chce objevovat neznámé.
 • Celková kapacita akce je 10-12 dvojic (táta + syn, nebo strejda, děda + kluk).
 • Pozor: budeme celých 7 dní v přírodě, za jakéhokoliv počasí. Budeme mít k dispozici doprovodné vozidlo s řidičem pro případ nenadálých příhod, nákupů, vč. vybavené lékárničky a potřeb pro první pomoc a marodky.
 • Motto akce: Goodman pomáhá a nikdy to nevzdá!

Putování Kokořínskem

Disciplíny – tréninky:

Co bude cílem putování?

 • Cílem expedice je za 7 dní bezpečně přepravit tajemnou zásilku přes divoké a ztracené území z místa A do místa B. Co bude letos topu tajemnou zásilkou?

Jaké goodmanovské disciplíny na akci potrénujeme? Bude toho dost pro každého:

 • Zálesáctví a přežití v přírodě. Vše si poneseme na zádech.
 • Orientaci v přírodě, znalost přirozených orientačních bodů a orientaci dle mapy, znalost oblohy a počasí. Půjdeme i v noci podle hvězd.
 • Uvaříme si dobroty ze zásob, které si poneseme ve svých baťozích. Co si uvaříme, to si i sníme.
 • Osobní odvaha a sebeovládání, vč. potřebného mlčení. Naučíme se prvky sebeobrany a zažijeme na vlastní kůži, co to je bezpečně se poprat mezi sebou.
 • Plavání ve volné přírodě, v jezeře či rybníku.
 • Zdravověda a první pomoc. Ošetření a transport zraněného kamaráda do bezpečí.
 • Putování krajinou a nalezení svého parťáka.
 • Sportování a lezení pod taktovkou profíků.
 • Společná tvorba předmětů, které budete nosit po celý rok.
Pereme se spolu …

Pereme se spolu

… šlapeme …

chodíme po kokořínsku

… džogujeme …

akrojoga

Co na akci zažijeme?

V klidné a přátelské atmosféře poznáme po svých Máchův kraj. Půjdeme 7 dní podle tempa toho nejslabšího. Vše si poneseme sami (ale budeme se jistit doprovodným vozidlem), budeme spát v přírodě. Budeme putovat převážně pěšky po lesních stezkách a stezkách lesní zvěře. Staneme se zálesáky, kteří potrénují potřebné znalosti pro přežití v divočině. Cílem těchto 7-mi dní je si to hlavně užít, stát se silnějším na těle i na duchu, získat nové přátele na celý život. A získat v tátovi nebo synovi toho největšího kámoše na světě.

Googmani na puťáku

Kudy půjdeme, co ubytování a jídlo?

 • Místo vstupu branou do Ztraceného světa je zatím tajemstvím. Všichni, kdo se účastní, dostanou před akcí indicie, jak a kde se k expedici mohou připojit.
 • Počítejte vždy, že spíme venku podle počasí, pod širákem, nebo pod vlastními přístřešky. Pokud by nám počasí opravdu nepřálo a museli bychom se ubytovat v nějakém komerčním zařízení, doúčtujeme vám pak zpětně potřebnou část.
 • Vařit si budeme sami. Věříme, že společné chlapské vaření do přírody prostě patří. Všechny potřebné suroviny nakoupíme a přivezeme. Nemusíte nic kupovat. Nabalíme a poneseme s sebou. K dispozici bude doprovodné vozidlo, které bude zajišťovat nákupy v přilehlých městech a u místních farmářů.
 • Pro představu si vaříme: grilované panenky, boloňské špagety, kuřecí špízy, rybí pomazánky a šopáky, lívance s marmoškou a nutelou, guláš, apod. Prostě nestrádáme 🙂 A samozřejmě nezbytnou kávu 🙂
Pitná voda po cestě…

Konečně pitná voda

… a dobroty na cestě 🙂

Jíme jídlo z ešusu

… a nesmí chybět kávička 🙂

Nesmí chybět kávička

 

Co je potřeba s sebou?

 • Hlavní je mít kvalitní baťoh (kletr), prošlápnuté turistické boty, kvalitní a lehký spacák.
 • 3 týdny před akcí vám pošleme přesné instrukce a seznam vybavení, kde budete mít uvedené i všechno základní potřebné vybavení (nádoby na pití, ešusy, příbory, věci na spaní, náhradní oblečení, repelenty, apod.)
 • Osobní léky a medikamenty, bez kterých se neobejdete (alergie, apod.)
 • A samozřejmě pohodovou náladu a svého tátu nebo syna 🙂
 

Cena a přihlášení na akci

 • Jedna cena za vše (doprava, strava, program, služby) za 7 dní – 4.000 Kč / táta a 3.500 Kč / syn.
 • Pro přihlášení na akci vyplňte níže uvedený přihlašovací formulář. Potřebujeme u každého účastníka akce vyplnit údaje: jméno a příjmení, datum narození, adresa, zdravotní či stravovací omezení (pokud nějaká jsou), velikost trika, kontaktní e-mail a telefon. Po odeslání přihlášky vám budeme místo na akci rezervovat a pošleme vám podrobné informace k platbě.
 

Přihláška na akci

  Kokořínská louka

  Ve Ztraceném světě Kokořínska zase ahoj 🙂 Standa a Jířa

  Podrobnosti

  Zahájení:
  29.6.
  Ukončení:
  6.7.
  Rubriky Akce:
  , , ,
  Štítky Akce:
  , , , ,

  Místo konání

  Kokořínsko

  Pořadatel

  Tátové a synové, z.s.
  Telefon
  603 731 002
  Email
  standa@tatoveasynove.cz
  View Pořadatel Website